Föremål som liknar staty
4164 Statyett
brons, 1800-tal, Signerad. Höjd: 31 inkl sockel
Såld: 2.400 kr
Såldes den 15 november 2021
6806 Statyetter
3 st, (pris). Höjd: 16-25
Såld: 150 kr
Såldes den 22 april 2019
5271 Staty
kvinna, bemålad betong, höjd: 170 cm
Såld: 6.800 kr
Såldes den 18 maj 2015
7060 Statyett
gips, "Lilla koketten", höjd: 27
Såld: 200 kr
Såldes den 1 december 2014
4183 Statyett
Gjuten Mässing, Smed, höjd: 19
Såld: 300 kr
Såldes den 29 september 2014
1209 Statyett
Brons, Asien, höjd: 13 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 3 juni 2013
7339 Statyetter
1 par, Alabaster/Sten, höjd: 20
Såld: 500 kr
Såldes den 11 februari 2013
6022 Statyett
brons, orientalisk, höjd: 17
Såld: 100 kr
Såldes den 6 augusti 2012
4450 Statyetter
1 par, Rokoko-par, Brons, höjd: 22
Såld: 950 kr
Såldes den 30 juli 2012